Gázkészülék Szerelés

0670/403-55-66
www.gazkeszulekszereles.eu
info@gyorsszerviz.eu

Rövid határidővel és garanciával vállalunk…
Kémény bélelést, kémény építést
turbo_kemeny2

Nyílt rendszerű tüzelőberendezések kéménybélelése

Alumínium anyagokkal Rozsdamentes anyagokkal
Egyéb kéményrendszerekkel Zárt rendszerű tüzelőberendezések kéményigényének kialakítása Turbós kémények Kondenzációs kémények Zárt rendszerű, szerelt égéstermék elvezetők Egyéb kémény munkálatok Kéményfejek tetőn kívüli szakaszának átépítése Kémény kitorkollásának megmagasítása Mászható vasszerkezetek kiépítése Kéményseprő járda kialakítása, javítása Teljes körű szakhatósági ügyintézés Kéményseprő szakvélemény Nyomvonalterv készítés Hő-és áramlástechnikai számítás Fontos tudni valók kéménybelelésről:




A kéménybélelés árak függnek: 1. Kémény hosszától 2. Kémény átmérőjétől 3. Kéménybélelés anyagától 4. Kivitelezés módjától
1. Kémény hossza A kéménybélelés méterenkénti ára fordítottan arányos a kémény hosszával. Ez többnyire azért van, mert általában egy 20 m-es kéménybéleléshez nem kell több idom (bekötő, tisztító…), mint az 5-7-m-hez. Valamint az egy méterre eső munkadíj is jóval kevesebb, mivel gyakorlatilag egy kémény bélelése egy nap alatt elvégezhető. Persze nagyobb szakértelmet, komolyabb odafigyelést, esetleg több embert igényel.
2. Kéménybélés cső átmérője Minél nagyobb az átmérő annál több anyagköltséggel kell számolni.
3. Kéménybélelés anyaga Legtöbbször a tüzelőberendezésünk meghatározza, hogy milyen anyaggal lehet kibélelni a kéményt. Általánosan elmondható, hogy az alumínium béléscső a legolcsóbb, aztán a FuranFlex és egyéb műgyanta béléscsövek következnek a sorban, anyagárat tekintve legdrágább a kóracél. Kondenzációs kémények esetén a PPs (műanyag) béléscső kivétel. Ezek általában a legolcsóbbak. A helyszíntől függően azonban a kivitelezés lehetősége is nagymértékben befolyásolja a kéménybélelés teljes árát!
4. Kivitelezés módja Ami többlet költséget tud okozni, az többnyire két dolog: a. Ha a kürtő mérete nem elég nagy Ilyenkor tágítani kell a kéményt a megfelelő átmérőre – megengedett határokon belül. b. A kémény megközelítése alpintechnikát, vagy tetőjárda építést igényel.
Mi történik a kéménybélelés felmérésekor? Kéménybélelés során először meg kell néznünk, hogy a kémény kürtőbe belefér-e a béléscső. Ehhez hosszabb kémények esetében kamerás vizsgálat is szükséges lehet. Szűk kémények bővítését golyózással, döngöléssel, marással lehet elvégezni. Kéménybélelés előtt meg kell állapítani, hogy milyen anyaggal lehet kibélelni. Ez gáz esetében lehet alumínium, kóracél, furanflex, kondenzációs kéménynél lehet műanyag is. Nem mindegy melyiket választjuk, szituációtól függően más az ár/érték arány. A kéménybélelés anyaga természetesen nagymértékben függ a tüzelőberendezéstől is. A tüzelőberendezés adatait fontos tudni, mert ezzel összhangban kell a kéményt is kialakítani, hogy a kazán, kályha megfelelően működjön. Ha először a kéménybélelés történik meg, és később túl nagy teljesítményű kazánt kötnek rá, akkor a nem megfelelő huzat kellemetlenségeket, visszaáramlást fog okozni. Meg kell nézni, hogy a kémény vége megközelíthető-e biztonságosan, kell-e kéményseprő járda. Kéménybélelés során fontos a füstcső nyomvonalának anyagának felmérése is. A legtöbb esetben a régi füstcsövet ki kell cserélni.

Mi történik a kéménybéleléskor ? Első lépés szűk, eldugult kémények esetében, hogy végigengedünk egy eszközt, amivel a kitüremkedések, dugulások elháríthatóak. Ha tágítani kell a kéményt, akkor a kéménymaró szerszám kerül leengedésre, és felfelé szép lassan „kifúrja” a kéményt a megfelelő méretre. A bekötő idomnál, és az alsó tisztító idomnál megvéssük a kéményt A béléscső leengedése a kéményt tetejétől. A megfelelő idomok berakása, a béléscső méretre vágása Az idomok rögzítése, falazat visszavakolása Fém kéményajtók berakása Kazán bekötése a kéménybe a füstcsővel Sitt elhordása, takarítás
Furanflex kéménybélelés esetében kicsit más a helyzet, ott a lágy kéménybélés cső behúzása, és a megfelelő idomok berakása után forró gőzzel „felfújják” a kéményt a kívánt méretre. Csak az anyag megszilárdulása után jön a következő lépés. Előnye, hogy szinte bármilyen elhúzásos kémény kibélelhető vele, nem kell szétvésni a kéményt.